Головний редактор видавництва «Веселка», заслужений діяч мистецтв України,
лауреат Шевченківської премії, член спілки письменників України

Народився 11 липня 1940 року в с. Долішнє Залуччя біля стародавнього Снятина на Івано-Франківщині у хліборобській родині.

Рання проба пера переросла згодом у справу всього життя — понад п’ятдесят років Ярема Гоян плідно працює у царині українського слова. Розпочавши творчий шлях журналіста у районній газеті «колгоспник» (тепер — «Голос Покуття»), пройшов велику школу в оволодінні мистецтвом слова: факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка, редакції обласних і республіканських газет. Після закінчення університету служив у війську.

Свою творчість Ярема Гоян присвячує людям, серед яких виріс, рідній землі, про яку пише з великою любов’ю, передаючи читачеві особисті життєві враження, що глибоко запали в душу. автор повістей та оповідань «Вогні яворові» (1984), «Перстень верховинця» (1989), художніх оповідей «Рушники» (1975) і «Славичі» (1979), краєзнавчих книжок «Моршин» (1973), «Немирів» (1977), «Львівщина» (1982).

Подією в незалежній Україні стало академічне видання «Кобзаря» («веселка», 1998) з ілюстраціями Василя Касіяна і розповіддю про його Шевченкіану. Видавництво «Веселка» вперше в Україні випустило у світ «Буквар» Тараса Шевченка через 130 років після його створення. долі Шевченківського «Букваря» присвячено перше в Україні есе-дослідження Яреми Гояна «Воскресни, мамо!» (2006).

Літературно-публіцистична і мистецька творчість Яреми Гояна відзначена національною премією України імені Т. Шевченка (1993) за повість «Таємниця Лесикової скрипки» та іншими літературними преміями — імені Олени Пчілки, Марка Черемшини, Івана Огієнка, Ярослава Галана.

Своєрідними в українському книговиданні є публіцистичні есе Яреми Гояна у книгах «Воскреснемо!» («Веселка», 2000) та «Пророк» (2006), щедро ілюстровані унікальними творами графіки Василя Касіяна. Це книжки, що виросли з одного кореня роду, в якому є два Шевченківські лауреати: Ярема Гоян — племінник Василя Касіяна, тож у книжках поєднане письменницьке слово і живий графічний касіянівський штрих.

Указом Президента України Яремі Гояну присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України» за вагомий особистий внесок у розвиток книговидання і поліграфії та з нагоди відзначення 1000-ліття літописання і книжкової справи в Україні.

Ярема Гоян є членом ради національної спілки письменників України, членом Центральної управи всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т. Г. Шевченка. За підтримку та реалізацію національної ідеї, вагомий особистий внесок у розвиток українського книговидання, подвижницьку культурно-просвітницьку діяльність, громадську активність у справі утвердження й побудови української держави нагороджений дипломом Почесного члена товариства «Просвіта» і медаллю «Будівничий України».

Видавництво «Веселка», яке третє десятиліття очолює Ярема Гоян, у час нелегких економічних випробувань здійснюючи велику просвітницьку й благодійну роботу для дітей України, заснувало і випускає всеукраїнський літературно-мистецький журнал «Веселочка».

Письменник і громадський діяч Ярема Гоян щоденною працею і вболіванням за долю України й українського народу підтверджує заповітне слово «Воскреснемо!».

1999 року вчена рада Української академії друкарства присвоїла Яремі Гояну звання «Почесний доктор» за видатні заслуги в галузі видавничої справи та культури.