Новини

У відповідності до статті 29 Закону України «Про захист населення від...
29 жовтня 2021 року в нашій Академії за ініціативи кафедри ПР та журна...
У відповідності до статті 29 Закону України «Про захист населення від...
Читати всі новини

Це програма Європейського Союзу на період 2014-2020 рр., що підтримує проекти, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, підготовки, молоді і спорту.

Дізнайтесь більше про можливості, запропоновані організаціям та індивідуальним особам з поза меж Європейського Союзу.

http://www.erasmusplus.org.ua/

Загальна мета

Поширення інформації про Програму ЄС ЕРАЗМУС+ у сфері вищої освіти та її популяризація, а також посилення впливу міжнародного компоненту Програми через ефективне запровадження освітніх проектів ЕРАЗМУС+ в Україні.

Завдання

Забезпечення допомоги та підтримки Європейській Комісії, Виконавчому агентству з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА), Представництву ЄС в Україні та національними органам державної влади в запровадженні міжнародної складової Програми ЕРАЗМУС+ у сфері вищої освіти. Здійснення моніторингу та забезпечення підтримки щодо запровадження та поширення результатів поточних проектів освітньої Програми ТЕМПУС IV (2007-2013 рр.) в Україні.

Напрями Програми ЕРАЗМУС+ у сфері вищої освіти – міжнародний компонент:

КЛЮЧОВИЙ НАПРЯМ 1 ( ERASMUS+ КА 1):

 • Кредитна мобільність (колишня Програма ЕРАЗМУС) – координується Національними агентствами держав – учасниць Програми.
 • Ступенева мобільність: спільні магістерські програми (включно з поточними докторськими та магістерськими програмами колишньої Програми ЕРАЗМУС МУНДУС) – координується ЕАСЕА.

КЛЮЧОВИЙ НАПРЯМ ДІЯЛЬНОСТІ 2 ( ERASMUS+ КА 2):

 • Розвиток потенціалу вищої освіти: CBHE (колишня Програма ТЕМПУС).
 • Альянси знань і Стратегічні партнерства.

КЛЮЧОВИЙ НАПРЯМ ДІЯЛЬНОСТІ 3 (ERASMUS+ КА 3):

 • Національна команда експертів з реформування вищої освіти.
 • Діалог між Європейською Комісією та Україною.
 • Дослідження за запитом ЕАСЕА.
 • Регіональні спілки Асоціації випускників ЕРАЗМУС+.

КЛЮЧОВИЙ НАПРЯМ ДІЯЛЬНОСТІ – ERASMUS+ ЖАН МОНЕ

ІНШІ ЗАХОДИ ДЛЯ УКРАЇНИ

Детальніше про Програму ЕРАЗМУС+:

Очікувані результати:

 • Всебічна обізнаність освітянської громадськості та широкого суспільного загалу щодо можливостей Програми ЕРАЗМУС+ у сфері вищої освіти.
 • Якісна консультативна допомога потенційним учасникам, аплікантам і бенефіціарам.
 • Експертна оцінка та консультування для ЕАСЕА і Європейської Комісії щодо проектних заявок на етапі відбору.
 • Моніторинг поточних проектів ЕРАЗМУС+ в Україні та поширення результатів проектів (включаючи діючі проекти Програми ТЕМПУС IV).
 • Забезпечення якісної діяльності Національної команди експертів з реформування вищої освіти (HERE) в Україні.
 • Формування, згуртування та підтримка життєдіяльності спільноти Програми ЕРАЗМУС+ у співпраці з Європейською Комісією, Представництвом ЄС в Україні та національними органами державної влади.
 • Поширення інформації про ініціативи ЄС у сфері вищої освіти, їх візуальна презентація та популяризація в Україні.

ІНДИВІДУАЛЬНІ ГРАНТИ

У цьому розділі розміщено інформацію для пошуку можливостей отримання стипендій на навчання, стажування тощо, індивідуальними особами з України.

Перед тим, як телефонувати, чи приходити в офіс для консультацій, запрошуємо обов’язково прочитати уважно всю інформацію наведену нижче і у розділах Індивідуальні гранти: Кредитна мобільність; Ступенева мобільність.

Звертаємо увагу, подання документів на стипендіальні конкурси Еразмус+, Еразмус Мундус відбуваються не в окремі університети чи країни, а на конкретні навчальні програми.

Конкурси на 2015-2016 навчальний рік завершено у січні 2015 р. нові конкурси буде відкрито в другій половині 2015 р. слідкуйте за новою інформацією з осені 2015 р.

В рамках програми Еразмус+ «Навчальна мобільність» надаватимуться можливості отримання стипендій на навчальну мобільність для студентів, викладачів, науковців, випускників та інших осіб.

Стипендії надаватимуться для навчання, стажування, викладання, підвищення кваліфікації тощо.
Стипендії бувають короткострокові за обміном (кредитна мобільність) та на повний цикл навчання (ступенева мобільність) для студентів та стипендії для співробітників вищих навчальних закладів. Деталі у відповідних розділах.

Для ознайомлення прослухайте відеопрезентацію про стипендіальні програми Еразмус+: https://www.youtube.com/watch?v=sbECdkOX1y8&feature=youtu.be

Перелік спільних магістерських програм Еразмус Мундус – ступенева мобільність- http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/results_compendia/selected_projects_action_1_master_courses_en.php

Перелік спільних докторських програм Еразмус Мундус (до 2017 року) – ступенева мобільність – http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/results_compendia/selected_projects_action_1_joint_doctorates_en.php

Перелік програм короткострокових академічних обмінів та стажувань за участі українських ВНЗ – кредитна мобільність в рамках партнерств Еразмус Мундус – http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/results_compendia/selected_projects_action_2_en.php#fragment-1d

Кожного року перелік програм поповнюватиметься новими спільними програмами Еразмус+.

Запрошуємо уважно вивчити інформацію на сайтах програм та у випадку запитань зв’язуватися безпосередньо з контактними особами в програмах. Всі документи потенційний студент (кандидат) подає самостійно (без посередників) через Інтернет і безкоштовно (якщо інші умови не вказано на сайті відповідної обраної освітньої програми).

Детальний опис напрямів та Рекомендовані кроки щодо подання документів по напрямах описано в розділах Кредитна мобільність; Ступенева мобільність

Відповіді на часті запитання від студентів щодо участі в програмі Еразмус+ http://ec.europa.eu/education/opportunities/higher-education/doc/students-questions-answers_en.pdf

Перелік ключових визначень для українських студентів, викладачів і інших осіб:
Країни в яких буде проходити навчання для стипендіатів з України:
33 Країни-члени програми (Programme Countries): 28 держав-членів ЄС; Ліхтенштейн, Ісландія, Норвегія; країни-кандидати – Туреччина, Македонія.
Країни, з яких можуть подаватись на стипендії відповідних конкурсів, серед інших:
Країни-партнери програми (Partner Countries): країни Західних Балкан: Албанія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Сербія, Косово*; країни Східного партнерства: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова, Україна (as recognized by International Law); країни Південного середземномор’я: Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданія, Ліван, Лівія, Марокко, територія Палестинської автономії, Сирія, Туніс; Російська Федерація (as recognized by International Law); країни Центральної Азії: Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан; країни Латинської Америки; країни Африки, Карибського і Тихоокеанського басейнів (АСР).

Навчальна мобільність: переміщення в іншу країну і відповідно в інший вищий(і) навчальний(і) заклад(и) на певний період навчання, стажування, практики, підвищення кваліфікації, викладання тощо.

Кредитна (короткострокова) мобільність: мобільність на навчання на окремих курсах (накопичуючи кредити) в ВНЗ країни-члена програми на період від мінімально 3 місяців до максимально 12 місяців. Для стажування/практики – від 2 до 12 місяців. Для викладання від 1 тижня до 2 місяців.

Ступенева мобільність: мобільність на навчання за повним курсом навчальної програми, для отримання диплому магістра/ PhD (спільного, подвійного, багатостороннього) у ВНЗ країни-члена програми.

Гранти/ стипендії на мобільність: грошова винагорода, що покриває витрати на навчання, проживання, харчування та інші необхідні витрати переможців відповідних конкурсів.

Опис можливостей для індивідуальної академічної мобільності в рамках програми Еразмус+
• для студентів (students): http://ec.europa.eu/education/opportunities/higher-education/study-mobility_en.htm
(в 2014, 2015 рр. ще Еразмус Мундус Action 1 та Action 2: http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/funding/available_partnerships.php)
• для стажування, проходження практики (Traineeships): http://ec.europa.eu/education/opportunities/higher-education/traineeships_en.htm
• для викладачів (staff): http://ec.europa.eu/education/opportunities/higher-education/staff_en.htm
• для науковців: інформація про гранти на мобільність в рамках Марі Складовська-Кюрі Горизонт 2020: http://ec.europa.eu/research/mariecurieactions/
Інші можливості отримання стипендій для стажування/ навчання в різних державах-членах Європейського Союзу: http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/documents/virtual_library/study-in-europe_uk.pdf

Інформація і контакти щодо Польського Еразмусу – ПОСОЛЬСТВО РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА В УКРАЇНІ: www.kijow.msz.gov.pl; e-mail: , 01901 м. Київ, вул. Ярославів Вал, 12, тел. (044) 230-07-00; факс (044) 270-63-36 або на сайті Міністерства освіти і науки України.