Контакти кафедри КІМТ

Адреса: вул.Підголоско, 19, ауд. 409, м.Львів, 79020.

8(032) 242-23-68e-mail:http://www.kimt.uad.lviv.ua

Новини

Інтернет-магазин Zasteli.com.ua вирішив підтримати молодь у прагненні...
Познайомитись  із професією ще до того, як розпочати її, саме під таки...
Сучасний світ прагне інтелектуального та емоційного вдосконалення.Сьог...
Читати всі новини

Організатором та першим завідувачем кафедри був доцент Ігор Зіновійович Миклушка, який доклав багато зусиль для становлення та розвитку кафедри. В рамках відряджень до Великобританії, Німеччини та Іспанії делегація, до якої входив І.З.Миклушка, відвідала асоціації видавців, книготорговців, книгорозповсюджувачів, навчальні заклади, які готують спеціалістів для видавничої справи (Школа графічного мистецтва, видавничої справи та музики університету Окфорд Брукс, Лондонський центр підготовки видавцв, Факультет комунікації та засобів масової інформації Ляйпцигського університету). Основна мета візиту – вивчення зарубіжного досвіду діяльності навчальних закладів, організації навчального процесу, ознайомлення з формами та методами навчання студентів видавничих спеціальностей.

Спочатку колектив кафедри складався з п’яти викладачів: І. З. Миклушка, канд. техн. наук, доцент, завідувач кафедри; Г.М.Ковалишин, ст.викладач; Р.І.Петрів, канд. техн. наук, асистент; Б.І.Листвак, асистент; О.Г.Хамула, канд.техн.наук, асистент.

Кафедра постійно поповнювалася молодими, енергійними викладачами, які вносили щось нове у навчальний процес та побут колективу. На кафедру перейшли працювати І.В.Гілета та О.Б.Дацків (тоді Боднар).

Кафедра створена в рамках виконання Європейського спільного проекту TEMPUS/TACIS «Розвиток людських ресурсів для видавничої галузі України» (2000–2002 рр.), в якому брали участь Українська академія друкарства, Університет Оксфорд Брукс (Великобританія), Вища школа працівників народного господарства та культури Лейпцігського університету (Німеччина), Національний університет «Києво-Могилянська академія» (Україна). Цей проект передбачав освоєння сучасних видавничих технологій, обмін навчально-методичними матеріалами, стажування викладачів, оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів.

У 2001–2002 роках кафедра електронних видань отримала грант Міжнародного фонду «Відродження» на виконання наукової роботи з опрацювання кириличних стародруків і створила й видала електронний каталог «Стародруки ХV–ХVIII ст. у фондах Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України». Створене на кафедрі електронне видання «Дипломні роботи студентів-графіків УАД» успішно презентувалося на 52-й Франкфуртській та 10-й Лейпцігській міжнародних книжкових ярмарках. На замовлення Міністерства інформаційної політики України на кафедрі розроблено базовий комплект комп’ютерних шрифтів для українських видавництв. Електронне видання Т. Г. Шевченка «Кобзар», над яким працювали викладачі та студенти кафедри, стало окрасою XI форуму видавців України.

На кафедрі розроблено унікальну систему пошуку та ідентифікації текстів у відкритих комп’ютерних мережах, опрацьовано для потреб видавничої галузі технології захисту електронних документів, досліджуються проблеми проектування та дизайну електронних видань. Розробляються інформаційні технології та моделі проектування шпальт газетних видань, просторової візуалізації молекул хімічних формул, автоматизованого прогнозування якості книжкових видань, їх книгопродажу і читання, уніфікації текстів електронних видань, пошуку зображень у мережі Інтернет з використанням ідентифікацій образів зображень.

Кафедра є структурним підрозділом факультету видавничо-поліграфічних інформаційних технологій (ФВПІТ). Бере участь у підготовці фахівців наступних  спеціальностей: «Видавнича справа та редагування», «Економіка підприємства», «Маркетинг», «Товарознавство та комерційна діяльність», «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво», «Технологія машинобудування», «Поліграфічні машини і автоматизовані комплекси», «Технологія друкованих видань», «Технологія електронних мультимедійних видань», «Технологія розробки, виготовлення та оформлення паковань», «Комп’ютеризовані технології та системи видавничо-поліграфічних виробництв», «Матеріали видавничо-поліграфічних виробництв».

Співробітники брали участь у проекті Міжнародного фонду «Відродження» «Розвиток електронних публікацій», проходили стажування в Університеті Оксфорд Брукс (Великобританія), Лейпцігському університеті (Німечиина), Мічіганському державному університеті (США), Інституті прикладних проблем математики НАН України.

У 2008 році кафедру очолив фахівець у галузі інформаційних видавничих технологій д-р техн. наук, професор Всеволод Миколайович Сеньківський, що стимулювало подальший поступ науково-методичної роботи. При кафедрі активно працює аспірантура, виконується держбюджетна тематика, подано проекти і реалізуються наукові теми для державних і приватних структур галузі.