Контакти кафедри ПМХ

Адреса: м. Львів, вул. Підголоско,19

8(032)242-23-87e-mail:http://uad-pmc.at.ua

Новини

Познайомитись  із професією ще до того, як розпочати її, саме під таки...
Сучасний світ прагне інтелектуального та емоційного вдосконалення.Сьог...
Незважаючи на те, що 26 Book Forum успішно завершився, Українська акад...
Читати всі новини

 Кафедра поліграфічного матеріалознавства і хімії 

 

Кафедра поліграфічного матеріалознавства і хімії готує фахівців напряму "Видавництво та поліграфія" спеціалізації "Експертиза видавничо-поліграфічних матеріалів". Випускники кафедри можуть працювати як у структурах розповсюдження чи експертизи поліграфічних матеріалів, так і на поліграфічних підприємствах на керівних посадах, технологами, менеджерами, експертами. Вони можуть: 1.Виконувати роботи з пошуку ефективних матеріалів для збільшення продуктивності поліграфічного виробництва та досягнення високих стандартів якості продукції; 2. Очолювати роботи із запровадження ефективних методів контролю якості матеріалів та готової продукції; 3. Розробляти та впроваджувати нормативи витрат сировини та матеріалів. 4. Здійснювати контроль наявних матеріальних ресурсів виробництва та забезпечувати вибір доцільних джерел їх поповнення, а також за дотриманням умов збереження матеріалів на складах. Навчальний план спеціальності відрізняється збільшеною часткою дисциплін з детальним вивченням властивостей матеріалів, технологічних процесів виробництва поліграфічної продукції, технологічних процесів виготовлення паперу, фарб, магнітних та оптичних носіїв інформації, фоторезистів та багатьох інших поліграфічних матеріалів.

 

Основні наукові напрями роботи кафедри:

  • Синтез нових фотоініціаторів та мономерів для УФ-полімеризації в тонких шарах і полімерних матрицях.
  • Фотоадгезиви.
  • Фотополімерні матеріали для трафаретного друку.
  • Удосконалення технологічних процесів і матеріалів флексографічного друку.

Розроблені УФ-клеї є особливо придатними для склеювання матерiалiв з полярним характером поверхнi, що пояснюється наявнiстю в макромолекулах гiдроксильних функцiональних груп, здатних до утворення мiжмолекулярних водневих звязкiв з поверхнею субстрату.

Шибанов Володимир Вікторович

Шибанов Володимир Вікторович

завідувач кафедри

д-р. хім. наук, професор

Керівником кафедри є Шибанов Володимир Вікторович, д-р. хім. наук, професор. Під його керівництвом проводяться роботи щодо синтезу фотоініціаторів з метою одержання фотополімеризаційноздатних матеріалів для виготовлення флексографських форм, отримано вагомі результати щодо створення УФ-фарб, УФ-лаків, УФ-клеїв та інших матеріалів для поліграфічної промисловості.

Кукура Валентина Валентинівна

Кукура Валентина Валентинівна

к.х.н., доцент

Захистила кандидатську дисертацію на тему