Контакти кафедри ПМХ

Адреса: м. Львів, вул. Підголоско,19

8(032)242-23-87e-mail:http://uad-pmc.at.ua

Новини

Щороку, незадовго до того як зелені дерева зодягнуться у багряно-золот...
З 11 по 18 липня у м. Ейлат (Ізраїль) відбувся міжнародний турнір з ба...
10.07 в Українській академії друкарства  відбулася урочиста церемонія...
Читати всі новини

 Кафедра поліграфічного матеріалознавства і хімії 

 

Кафедра поліграфічного матеріалознавства і хімії готує фахівців напряму "Видавництво та поліграфія" спеціалізації "Експертиза видавничо-поліграфічних матеріалів". Випускники кафедри можуть працювати як у структурах розповсюдження чи експертизи поліграфічних матеріалів, так і на поліграфічних підприємствах на керівних посадах, технологами, менеджерами, експертами. Вони можуть: 1.Виконувати роботи з пошуку ефективних матеріалів для збільшення продуктивності поліграфічного виробництва та досягнення високих стандартів якості продукції; 2. Очолювати роботи із запровадження ефективних методів контролю якості матеріалів та готової продукції; 3. Розробляти та впроваджувати нормативи витрат сировини та матеріалів. 4. Здійснювати контроль наявних матеріальних ресурсів виробництва та забезпечувати вибір доцільних джерел їх поповнення, а також за дотриманням умов збереження матеріалів на складах. Навчальний план спеціальності відрізняється збільшеною часткою дисциплін з детальним вивченням властивостей матеріалів, технологічних процесів виробництва поліграфічної продукції, технологічних процесів виготовлення паперу, фарб, магнітних та оптичних носіїв інформації, фоторезистів та багатьох інших поліграфічних матеріалів.

 

Основні наукові напрями роботи кафедри:

  • Синтез нових фотоініціаторів та мономерів для УФ-полімеризації в тонких шарах і полімерних матрицях.
  • Фотоадгезиви.
  • Фотополімерні матеріали для трафаретного друку.
  • Удосконалення технологічних процесів і матеріалів флексографічного друку.

Розроблені УФ-клеї є особливо придатними для склеювання матерiалiв з полярним характером поверхнi, що пояснюється наявнiстю в макромолекулах гiдроксильних функцiональних груп, здатних до утворення мiжмолекулярних водневих звязкiв з поверхнею субстрату.

Шибанов Володимир Вікторович

Шибанов Володимир Вікторович

завідувач кафедри

д-р. хім. наук, професор

Керівником кафедри є Шибанов Володимир Вікторович, д-р. хім. наук, професор. Під його керівництвом проводяться роботи щодо синтезу фотоініціаторів з метою одержання фотополімеризаційноздатних матеріалів для виготовлення флексографських форм, отримано вагомі результати щодо створення УФ-фарб, УФ-лаків, УФ-клеїв та інших матеріалів для поліграфічної промисловості.

Кукура Валентина Валентинівна

Кукура Валентина Валентинівна

к.х.н., доцент

Захистила кандидатську дисертацію на тему