Контакти кафедри ПМТП

Адреса: 79008, Львів,вул. Підвальна, 17, ауд.52

8(032) 235 75 77e-mail:http://pmtp.uad.lviv.uahttps://www.facebook.com/pmtpuad

Завідувач кафедри поліграфічних медійних технологій і паковань

Гавенко Світлана Федорівна, професор, доктор технічних наук

Новини

Нещодавно у видавництві «Українська академія друкарства» вийшла друком...
Щороку, незадовго до того як зелені дерева зодягнуться у багряно-золот...
З 11 по 18 липня у м. Ейлат (Ізраїль) відбувся міжнародний турнір з ба...
Читати всі новини

Науковці під керівництвом доктора технічних наук, професора Гавенко С.Ф. досліджують особливості механізму склеювання адгезивів і субстратів при виготовленні книг способом НКС, паковань з картону і мікрогофрокартону; вивчають фізичні явища при утворенні одно- і багатокольорових зображень методом електрофлокування та сепарації на розроблених пристроях; створюють методики та засоби діагностики якості друкованих зображень на різних матеріалах з використанням лазерного та оптичного зондування поверхні відбитка.

Колективом розроблено нові рецептури клеїв на основі модифікованого крохмалю для виготовлення гофрокартону, які можуть значно здешевити випуск паковань з нього; створено нові способи та клеї для незшивного клейового скріплення видань, а також пристрої для мікрохвильового висушування книжкових блоків; удосконалено склад аромофарб та аромолаків для оздоблення друкованої реклами та паковань методом ароматизації.

Досліджуються нові композиції для нанесення шрифту Брайля сучасними технологіями трафаретного і цифрового друку; розроблені та апробовані пристрої для визначення стійкості до здирання рельєфно-крапкових елементів в процесі експлуатації; розроблена методика оцінювання якості книжкових видань на основі принципів квалілогії.

Аспіранти під керівництвом кандидата технічних наук, доцента Шаблія І.В. вивчають взаємодію контрасних речовин з різними матеріалами для виготовлення книг, журналів, газет, досліджують властивості друкарських і брошурувально-палітурних матеріалів, аналізують технологічні процеси методами імітаційного моделювання і побудовою графів. Випускниками розроблено способи вдосконалення оцінки якості друкованих відбитків, вдосконалення засобів контролю подавання основних матеріалів в друкарське обладнання.

Під керівництвом кандидата технічних наук, доцента Маїка В.З. здійснюється розробка та удосконалення поліграфічно-інформаційних технологій нанесення рельєфно-крапкових зображень (шрифт Брайля) при виготовленні продукції для людей з вадами зору. Захищено 5 кандидатів технічних наук з спеціальності 05.05.01 «Машини і процеси поліграфічного виробництва».