Контакти кафедри ПМТП

Адреса: 79008, Львів,вул. Підвальна, 17, ауд.52

8(032) 235 75 77e-mail:http://pmtp.uad.lviv.uahttps://www.facebook.com/pmtpuad

Завідувач кафедри поліграфічних медійних технологій і паковань

Гавенко Світлана Федорівна, професор, доктор технічних наук

Новини

Інтернет-магазин Zasteli.com.ua вирішив підтримати молодь у прагненні...
Познайомитись  із професією ще до того, як розпочати її, саме під таки...
Сучасний світ прагне інтелектуального та емоційного вдосконалення.Сьог...
Читати всі новини

Науковці під керівництвом доктора технічних наук, професора Гавенко С.Ф. досліджують особливості механізму склеювання адгезивів і субстратів при виготовленні книг способом НКС, паковань з картону і мікрогофрокартону; вивчають фізичні явища при утворенні одно- і багатокольорових зображень методом електрофлокування та сепарації на розроблених пристроях; створюють методики та засоби діагностики якості друкованих зображень на різних матеріалах з використанням лазерного та оптичного зондування поверхні відбитка.

Колективом розроблено нові рецептури клеїв на основі модифікованого крохмалю для виготовлення гофрокартону, які можуть значно здешевити випуск паковань з нього; створено нові способи та клеї для незшивного клейового скріплення видань, а також пристрої для мікрохвильового висушування книжкових блоків; удосконалено склад аромофарб та аромолаків для оздоблення друкованої реклами та паковань методом ароматизації.

Досліджуються нові композиції для нанесення шрифту Брайля сучасними технологіями трафаретного і цифрового друку; розроблені та апробовані пристрої для визначення стійкості до здирання рельєфно-крапкових елементів в процесі експлуатації; розроблена методика оцінювання якості книжкових видань на основі принципів квалілогії.

Аспіранти під керівництвом кандидата технічних наук, доцента Шаблія І.В. вивчають взаємодію контрасних речовин з різними матеріалами для виготовлення книг, журналів, газет, досліджують властивості друкарських і брошурувально-палітурних матеріалів, аналізують технологічні процеси методами імітаційного моделювання і побудовою графів. Випускниками розроблено способи вдосконалення оцінки якості друкованих відбитків, вдосконалення засобів контролю подавання основних матеріалів в друкарське обладнання.

Під керівництвом кандидата технічних наук, доцента Маїка В.З. здійснюється розробка та удосконалення поліграфічно-інформаційних технологій нанесення рельєфно-крапкових зображень (шрифт Брайля) при виготовленні продукції для людей з вадами зору. Захищено 5 кандидатів технічних наук з спеціальності 05.05.01 «Машини і процеси поліграфічного виробництва».