Контакти кафедри ТДП

Адреса: вул. Личаківська, 3, м. Львів, Україна 79004

8(032) 276-55-83e-mail: Кафедра ТДП у facebook

Завідувач кафедри д.т.н., професор Ковальський Богдан Михайлович

Новини

Познайомитись  із професією ще до того, як розпочати її, саме під таки...
Сучасний світ прагне інтелектуального та емоційного вдосконалення.Сьог...
Незважаючи на те, що 26 Book Forum успішно завершився, Українська акад...
Читати всі новини

Кафедра медіатехнологій та видавничо-графічних систем

Кафедра забезпечує викладання цілої низки профільних дисциплін для студентів декількох спеціальностей академії денної та заочної форм навчання, основний акцент при цьому робиться на підготовку бакалаврів та магістрів спеціальності «Видавництво і поліграфія» спеціалізації «Комп’ютеризовані технології та системи видавничо-поліграфічних виробництв». Випускники спеціальності вміють організувати оптимальний видавничо-поліграфічний процес, приймати правильні організаційні рішення, можуть працювати у видавництвах, графічних студіях, цифрових фотолабораторіях, друкарнях, рекламних агенціях, керівниками підрозділів поліграфічних структур, технологами, а також фахівцями з метрології та охорони праці, здійснювати маркетингові дослідження ринків поліграфічної продукції та послуг. Основні об’єкти професійної діяльності: видавничо-поліграфічні технології, комп’ютерні системи опрацювання графічної та текстової інформації для її збереження та розповсюдження у друкованому чи електронному вигляді. За час навчання студенти знайомляться з цифровими технологіями отримання зображень, оформлення видавничої продукції, опрацювання фотографій та векторної графіки. Успішне виконання програм навчальних дисциплін кафедри забезпечує вміння: розробляти дизайн та композицію книжкових, рекламних, газетних видань, а також етикеткової та пакувальної продукції працювати з сучасними видавничими системами додрукарської підготовки тексту та ілюстраційного матеріалу; планувати ілюстраційне оформлення видань, працювати з сучасними цифровими фотоапаратами та опрацьовувати фото у спеціалізованому програмному забезпеченні.

При кафедрі функціонує аспірантура, на базі якої працюють школи підготовки науково-педагогічних кадрів для видавничо-поліграфічної галузі.

Сучасна кафедра технології додрукарських процесів розпочала свою історію ще у 1930 році. (переглянути пдф-файл «історія кафедри»). Сьогодні колектив кафедри працює у поліграфічно знаковому приміщенні по вул. Личаківській, 3, збудованому у XVIII столітті як друкарня. У 1811-1940рр. тут друкувалася перша у Львові та в Україні «Львівська газета».

Викладацький колектив кафедри активно залучає у науковий процес студентів при написанні кваліфікаційних випускних робіт та упродовж навчального періоду. Студенти беруть участь у наукових конференціях та студентських олімпіадах.

 

Теми доповідей студентської конференції (2017р.)

№ п/п Назва доповіді Виконавець (прізвище, ім’я, по батькові, та група студента) Керівник (прізвище, ім’я, по батькові, звання та посада)

1.

Аналіз причин муароутворення.

 

Цвик Софія,

Розробка нових методів опрацювання цифрових видавничих оригіналів, в т.ч. створення інформаційної моделі побудови колірного тіла друкарських фарб, інформаційної технології корекції зображення на основі перетворення колірних даних у різних системах, пошук оптимального співвідношення друкарських фарб для відтворення будь-якого оригіналу, що повинно забезпечити однозначність перетворення кольорів цифрового зображення в кольори друкарського відбитку та значну економію кольорових фарб.

Науковцями проводиться робота над вдосконаленням

Чисельність професорсько-викладацького складу кафедри: 21 викладач, з яких 3 професори та 13 доцентів. Також у навчальному процесі задіяні 2 завідувачі лабораторіями, 2 інженери та 3 старших лаборанти.

Навчальний процес на кафедрі допомагає підтримувати на сучасному високому рівні зв’язок з поліграфічними підприємствами України: поліграфічна фірма «Видавничий Дім «Укрпол» (м. Стрий), ТзОВ "Домен-Друк" (м. Львів), ПП. «Коло» (м. Дрогобич), компанія «Юнівест» (м. Київ), ЗАТ «Видавничий Дім «Високий замок»» ТзОВ «Видавничий Дім «Молода Галичина»» та ін. Студенти кафедри мають можливість оглядати виробництво, знайомитися з новими тенденціями у розвитку поліграфічної техніки,

Кафедра ТДП забезпечує викладання ряду професійних дисциплін для профільних та непрофільних спеціальностей академії. Викладацький колектив кафедри супроводжує студентів від першого до випускного курсу: від знайомства з основами професії на дисципліні «Технологія поліграфічного виробництва» до освоєння спеціалізованих дисциплін на старших курсах. За час навчального процесу студенти вивчають комп’ютерні шрифти та особливості оформлення текстової інформації, комп’ютерний дизайн та прийоми опрацювання растрової та