Контакти кафедри медіакомунікацій

Адреса: м. Львів, вул. Підголоско, 19, к. 420

8(032) 242 23 818(032) 242 23 61e-mail:https://www.facebook.com/kafedramediacom/

Зав. каф.: Зелінська Надія Віталіївна, професор, доктор філологічних наук

Новини

Інтернет-магазин Zasteli.com.ua вирішив підтримати молодь у прагненні...
Познайомитись  із професією ще до того, як розпочати її, саме під таки...
Сучасний світ прагне інтелектуального та емоційного вдосконалення.Сьог...
Читати всі новини

Наукова творчість студентів стала традиційним засобом розвитку майбутніх спеціалістів. Наукова робота студентів – складова професійної підготовки, що має навчити майбутніх фахівців методології та методики дослідницької діяльності. Завдяки участі у науковій роботі студенти здобувають навички роботи з різноманітними інформаційними джерелами. У практиці роботи кафедри видавничої справи і редагування найпоширенішими є такі види студентської наукової роботи: 1) дослідження, пов'язані з виконанням навчальних завдань (написання курсових, дипломних, магістерських робіт); 2) участь у студентських наукових конференціях, студентських наукових гуртках; 3) участь у конкурсах студентських наукових робіт та студентській олімпіаді тощо.

Науковими дослідженнями в галузі видавничої справи та редагування охоплені і студенти спеціальності: вони виступають співавторами (разом з викладачами) наукових статей, беруть участь в олімпіадах та конференціях. Студентські наукові дослідження традиційно регулярно представляються на Всеукраїнські конкурси, здобуваючи на них високі місця. Так, Л. Корольчук виборола золоту медаль конкурсу студентських наукових робіт, оголошеного НАН України (1995); студенти спеціальності були постійними учасниками багаторічного Всеукраїнського конкурсу “Забуті імена” (І. Кусайло, В. Павленко, Л. Олендій, Н. Фітель, В. Єфремчук, І. Нагай, С. Кулач та ін.), Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт з історії, культури, економіки (у 2001 р. О. Андрусяк була нагороджена дипломом І ступеня), Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з історичних наук (у 2002 р. робота В. Бродович удостоїлась диплому ІІ ступеня), міжнародного конкурсу “Молодь і поліграфія” (у 2003 р. робота Ю. Стадницької, у 2004 р. роботи Л. Піскозуб та В. Міщук, у 2005 р. робота С. Піняшко, у 2007 р. робота Г Листвак, у 2009 р. робота К. Дітчук, у 2015 р. робота Н. Білецької були визнані найкращими) та ін.

Студенти постійно беруть участь у представницьких наукових конференціях, де також показують високий рівень розробок: так, В. Цвях, У. Беспалюк, С. Кулач (1998) відзначені як учасники IV Міжнародної студентської науково-практичної конференції “Історія Батьківщини і сучасність”; Г. Янишівська (1998) та Н. Благовірна (1999) нагороджені грамотами відповідно Четвертої та П’ятої Загальноукраїнської наукової конференцій “Розбудова держави: духовність, екологія, економіка” тощо. Чимало студентів взяли участь у щорічних фахових конференціях “Молодь, освіта, наука, культура і національна самосвідомість” (О. Михайлова, О. Михайлович, О. Середа, Н. Благовірна та ін.), “Друкарствомолоде” (М. Гавенко, М. Дзеса, Т. Сухацька, Л. Піскозуб та ін.).

Великий досвід, нагромаджений колективом кафедри в організації наукової роботи студентів, дозволив їй від 2004 р. стати провідною установою – базою проведення першої в історії спеціальності Всеукраїнської студентської олімпіади з видавничої справи та редагування, що, окрім 2009-2011 рр., проводилася в УАД до 2017 р. (переможцем Першої олімпіади було визнано студентку УАД О. Моцяк; на Шостій, олімпіаді, що відбулася 2009 р. на базі Сумського державного університету, перемогла студентка УАД Г. Листвак, на сьомій, 2010 р., – студентка УАД Т. Вадюк – на сьомій); з 2006 р. кафедра також стала базою проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з видавничої справи та редагування (перемогла у Першому конкурсі студентка УАД Ю. Тимошина, в Четвертому, 2009 р., – студентка УАД К. Дітчук, у 2017 р. перемогу виборола студентка УАД Н. Єфремова).

Вагомими здобутками позначена також наукова робота студентів і магістрантів спеціальності «Реклама та зв’язки з громадськістю». Так, у 2011 р. О. Чекановська нагороджена дипломом І ступеня МОН за доповідь на Студентській науковій конференції «Рекламно-промоційні можливості літературних конкурсів. Студенти А. Мазур та Р. П’янковський брали участь у 7-му Національному фестивалі соціальної реклами у Харкові (2012 р.), де спільними зусиллями представили роботи у трьох номінаціях: друкована реклама (плакат), відеоролик та банерна інтернет-реклама. Оскільки фестиваль мав значення соціального, то теми робіт були соціальними – це «Реклама рідного міста». Студенти спеціальності під керівництвом проф. Е. І. Огар у 2011 р. взяли участь в Обласному конкурсі на кращу соціальну рекламу антиалкогольного спрямування, який проводило управління молоді та спорту львівської ОДА.

На базі кафедри видавничої справи і редагування щорічно проводяться студентські наукові конференції, в яких студенти спеціальності «Реклама та зв’язки з громадськістю» виявляють свої зацікавлення у розробці важливих проблем. Так, у 2012 р. Р. П’янковський, О. Сасюк, Я. Кметь, Д. Шевчук, Т. Зорій, А. Матвійчук виступили з доповідями, що охоплювали широке коло проблем реклами і зв’язків з громадськістю у сучасному соціокультурному просторі. У студентській науковій конференції, що відбулася у травні 2015 р., взяли участь студенти Л. Борух, К. Коцюба, Н. Цітулець. Їхні доповіді були присвячені дослідженню актуальних проблем реклами у періодичних електронних виданнях, а також сучасним рецепціям творчості українських письменників-класиків