Новини

У рамках проведення щорічного Форуму видавців у Львові, ми в...
З метою забезпечення провадження навчального процесу в академії відпов...
Українська академія друкарства оголошує додатковий набір вступників на...
Читати всі новини

Ось уже протягом 25 років світ святкує міжнародний День книги та авторського права 23 квітня. Хоч офіційно це свято ООН затвердила 1996 року, традиція відзначати його в деяких країнах існувала й раніше. Так, 1923 року в Іспанії валенсійський письменник Вісент Клавел Андрес запропонував саме 23 квітня вшановувати як день смерті творця Дона Кіхота – Мігеля де Сервантеса. А 1926 року іспанський король Альфонс ХІІІ підписав декрет про святкування Дня іспанської книги. Традиція дарувати в цей день квіти виникла в барселонців, які 1931 року на грандіозному книжковому ярмарку презентували покупцям книжок троянди.

Окрім Сервантеса, в цей день також згадують про роковини смерті Вільяма Шекспіра, Інки Гарсіласо де ла Веги, Михайла Коцюбинського та дні народження інших відомих письменників, як-от француза Моріса Дрюона, ісландця Галлдора К. Лакснесса, росіянина Володимира Набокова. З українських письменників уродженцями цього дня є Григорій Тютюнник, Василь Земляк, Олександр Гаврилюк, Василь Кухта, Андрій Курков.

Цікаво, що від 2001 року з ініціативи мадридських книговидавців ЮНЕСКО проводить щорічний відбір Світової столиці книг і саме 23 квітня обрані міста набувають свого нового статусу. Такими центрами вже побували Мадрид (Іспанія, 2001), Олександрія (Єгипет, 2002), Нью-Делі (Індія , 2003), Антверпен (Бельгія, 2004), Монреаль (Канада, 2005), Турин (Італія, 2006) тощо. Цього року Світовою столицею книг обрано грузинську столицю Тбілісі. Святкування відбудеться під лозунгом «Ок. Твоя наступна книга — це..?» і буде зосереджене на використанні сучасних технологій як потужних інструментів поширення читання серед молоді.

 

Тим часом технології допомагають відзначати це свято й нам. Запрошуємо всіх охочих до участі в онлайн-події, яку студенти кафедри медіакомунікацій організовують в Українській академії друкарства з нагоди Всесвітнього дня книги та авторського права.

У програмі запланована тематична Kahoot-вікторина та призи переможцям, презентація блогу бібліотеки УАД і творчий вечір, на якому студенти зможуть прочитати власну поезію чи прозові твори, заспівати чи заграти на музичному інструменті – словом, усе, що завгодно.

6 травня о 16.00 збираємося за посиланням. ID зустрічі: 837 9922 1895, пароль: denknyhy. Зареєструватися для участі у творчому вечорі можна у формі. Інформацію про авторів збираємо заздалегідь, щоб сформувати орієнтовну програму і надати всім охочим віртуальний мікрофон.

Запрошуйте друзів та до зустрічі онлайн! Святкуймо і читаймо разом!

Автор Христина Процишин