Новини

У відповідності до статті 29 Закону України «Про захист населення від...
29 жовтня 2021 року в нашій Академії за ініціативи кафедри ПР та журна...
У відповідності до статті 29 Закону України «Про захист населення від...
Читати всі новини

Двері Української академії друкарства завжди широко відчинені не лише для абітурієнтів, студентів, працівників та колег із інших міст, тут завжди гостинно готові прийняти гостей із будь-якого куточка світу, поділитися із ними досвідом та запозичити нові ідеї та цікаві концепції.

У травні до академії завітав художник-каліграф, засновник університетського відділення каліграфічного живопису (“накаші хатт”) в Ірані – Могаммад Мегді Разі. Свій професійний візит шановний гість запланував у рамках виставки "Подорож до Ірану", на якій було представлено витвори сучасного образотворчого мистецтва п'яти іранських художників: Могаммада Барранґі (графіка), Реза Ісапур (фото), Расул Моарекнежад (відео, поезія), Мегді Мостафанежад (фото) та смаого Могаммад Мегді Разі (каліграфія).

Із 1996 року Могаммад Мегді Разі досліджує та офіційно викладає каліграфію та графічний дизайн у місті Язд, а також є запрошеним викладачем в університетах Тегерану. Член журі молодіжних конкурсів графіки та учасник семінарів з мистецтва каліграфії у Тегеранському музеї сучасного мистецтва (Іран), куратор Razi Art Gallery в місті Язд. У 2001 році – взяв участь у виставці дизайнерів іранських почерків у “Фарганґестан гонар” (Тегеран). У 2006 році – взяв участь у виставці творів арабської каліграфії (8th Gulf Cooperation Council Fine Arts and Calligraphy Exhibition) (у Маскаті, султанат Оман). Каліграфічні роботи Могаммада Мегді Разі було експоновано на виставці іранського мистецтва в Римі у березні 2015 р.

Офіційне відкриття експозиції творів митців далекого сходу, яке відбулося 7 травня у Мистецькій галерея Гері Боумена, відвідали студенти та викладачі кафедри графічного дизайну та мистецтва книги УАД, прагнучи ознайомитися з аутентичними роботами іранської культури. Безпосереднє знайомство із представником школи каліграфії Ірану викликало живий інтерес у завідувача кафедри ГДіМК, проф. Володимира Стасенка, що стало запорукою розвитку тісних взаємин між закладами вищої освіти обох країн та перспективною платформою для вдосконалення навиків каліграфії студентами УАД.

Уже 15 травня на кафері ГДіМК відбувся майстер-клас з каліграфії іранського художника каліграфа Моггамада Мегді Разі. Студенти мали можливість наживо побачити процес у виконанні майстра та спробувати себе у створенні каліграфічних літер іранського алфавіту. На завершення пан Моггамад написав власну рукописну композицію, а також кілька спільних разом з викладачами кафедри. В майбутньому на основі цих спільних робіт планується відбутись виставка в Ірані.

На завершення подорожі іранський каліграф відвідав головний корпус УАД на вул. Під Голоском, де відбулася зустріч із ректором УАД, проф. Богданом Дурняком, проректором із НПР УАД Ярославом Угрином та завідувачем кафедри ГДіМК, проф. Володимиром Стасенком. Під час дружної бесіди були обумовлені перспективи співпраці між Україною та Іраном, заплановані спільні виставки та майстер-класи для обміну досвідом між студентами та викладачами Української академії друкарства та університетом у місті Язд (Іран). Наприкінці зустрічі Моггамада Мегді Разі створив каліграфічну композицію із ім’ям кожного учасника переговорів на знак дружби та успішної співпраці.

Гості із Ірану
Гості із Ірану
Гості із Ірану
Гості із Ірану
Гості із Ірану
Гості із Ірану
Гості із Ірану
Гості із Ірану
Гості із Ірану
Гості із Ірану
Гості із Ірану
Гості із Ірану
Гості із Ірану
Гості із Ірану
Гості із Ірану
Гості із Ірану
Гості із Ірану
Гості із Ірану
Гості із Ірану
Гості із Ірану