Новини

У відповідності до статті 29 Закону України «Про захист населення від...
29 жовтня 2021 року в нашій Академії за ініціативи кафедри ПР та журна...
У відповідності до статті 29 Закону України «Про захист населення від...
Читати всі новини

19 вересня студенти та працівники Української академії друкарства мали змогу відвідати офіційне відкриття головної культурної події нашої країни – 25 Book Forum, яке відбулося у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької.

 Привітати учасників та організаторів фестивалю приїхав Президент України Петро Порошенко, який з гордістю відзначив значимість цієї події для нашої держави та цілої Європи: «Змінюється Україна, змінюється і наш форум. Цього року він  оновився і став Book Forum Lviv. Це не просто нова назва – це нова амбіція, заявка на створення активного культурного перехрестя у Центральній Європі… Адже представлення книги – це завжди об’єднання людей».

Глава держави підкреслив той факт, що Львів є символічним місцем для проведення 25-го Форуму видавців, адже на цих теренах ще у XV ст. і зародилося українське книгодрукування. Не можна не помітити, що на одному із найбільших книжкових фестивалів країни, честь проведення якого випав на наше місто, яскраво видно позитивні зміни у збільшенні україномовних видань. «Раніше (…) ми говорили про те, що головне, що загрожує українському книговидавництву – це те, що українці купують російську книгу. Сьогодні цього вже немає. Ми перейшли той рубікон. Ми сьогодні в своїй державі будемо читати свої книжки на своїй мові!» – заявив Петро Порошенко. Під кінець промови Президент твердо пообіцяв, що держава підтримуватиме українське книговидавництво.

На завершення відкриття гості свята змогли насолодитися виступом  балету «Життя» з програмою Етноеволюція.

Варто нагадати, що Форум триватиме з 19 по 23 вересня та представить близько 250 видавництв і книготорговельних організацій, понад 1500 авторів, інтелектуалів, художників та культурних діячів з України та інших країн світу.

 Катерина Добрянська

Відкриття 25 Форуму видавців у Львові
Відкриття 25 Форуму видавців у Львові
Відкриття 25 Форуму видавців у Львові
Відкриття 25 Форуму видавців у Львові