Ось уже протягом 25 років світ святкує міжнародний День книги та авторського права 23 квітня. Хоч офіційно це свято ООН затвердила 1996 року, традиція відзначати його в деяких країнах існувала й раніше. Так, 1923 року в Іспанії валенсійський письменник Вісент Клавел Андрес запропонував саме 23 квітня вшановувати як день смерті творця Дона Кіхота – Мігеля де Сервантеса. А 1926 року іспанський король Альфонс ХІІІ підписав декрет про святкування Дня іспанської книги. Традиція дарувати в цей день квіти виникла в барселонців, які 1931 року на грандіозному книжковому ярмарку презентували покупцям книжок троянди.

Окрім Сервантеса, в цей день також згадують про роковини смерті Вільяма Шекспіра, Інки Гарсіласо де ла Веги, Михайла Коцюбинського та дні народження інших відомих письменників, як-от француза Моріса Дрюона, ісландця Галлдора К. Лакснесса, росіянина Володимира Набокова. З українських письменників уродженцями цього дня є Григорій Тютюнник, Василь Земляк, Олександр Гаврилюк, Василь Кухта, Андрій Курков.

Цікаво, що від 2001 року з ініціативи мадридських книговидавців ЮНЕСКО проводить щорічний відбір Світової столиці книг і саме 23 квітня обрані міста набувають свого нового статусу. Такими центрами вже побували Мадрид (Іспанія, 2001), Олександрія (Єгипет, 2002), Нью-Делі (Індія , 2003), Антверпен (Бельгія, 2004), Монреаль (Канада, 2005), Турин (Італія, 2006) тощо. Цього року Світовою столицею книг обрано грузинську столицю Тбілісі. Святкування відбудеться під лозунгом «Ок. Твоя наступна книга — це..?» і буде зосереджене на використанні сучасних технологій як потужних інструментів поширення читання серед молоді.

 

Тим часом технології допомагають відзначати це свято й нам. Запрошуємо всіх охочих до участі в онлайн-події, яку студенти кафедри медіакомунікацій організовують в Українській академії друкарства з нагоди Всесвітнього дня книги та авторського права.

У програмі запланована тематична Kahoot-вікторина та призи переможцям, презентація блогу бібліотеки УАД і творчий вечір, на якому студенти зможуть прочитати власну поезію чи прозові твори, заспівати чи заграти на музичному інструменті – словом, усе, що завгодно.

6 травня о 16.00 збираємося за посиланням. ID зустрічі: 837 9922 1895, пароль: denknyhy. Зареєструватися для участі у творчому вечорі можна у формі. Інформацію про авторів збираємо заздалегідь, щоб сформувати орієнтовну програму і надати всім охочим віртуальний мікрофон.

Запрошуйте друзів та до зустрічі онлайн! Святкуймо і читаймо разом!

Автор Христина Процишин