19 вересня студенти та працівники Української академії друкарства мали змогу відвідати офіційне відкриття головної культурної події нашої країни – 25 Book Forum, яке відбулося у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької.

 Привітати учасників та організаторів фестивалю приїхав Президент України Петро Порошенко, який з гордістю відзначив значимість цієї події для нашої держави та цілої Європи: «Змінюється Україна, змінюється і наш форум. Цього року він  оновився і став Book Forum Lviv. Це не просто нова назва – це нова амбіція, заявка на створення активного культурного перехрестя у Центральній Європі… Адже представлення книги – це завжди об’єднання людей».

Глава держави підкреслив той факт, що Львів є символічним місцем для проведення 25-го Форуму видавців, адже на цих теренах ще у XV ст. і зародилося українське книгодрукування. Не можна не помітити, що на одному із найбільших книжкових фестивалів країни, честь проведення якого випав на наше місто, яскраво видно позитивні зміни у збільшенні україномовних видань. «Раніше (…) ми говорили про те, що головне, що загрожує українському книговидавництву – це те, що українці купують російську книгу. Сьогодні цього вже немає. Ми перейшли той рубікон. Ми сьогодні в своїй державі будемо читати свої книжки на своїй мові!» – заявив Петро Порошенко. Під кінець промови Президент твердо пообіцяв, що держава підтримуватиме українське книговидавництво.

На завершення відкриття гості свята змогли насолодитися виступом  балету «Життя» з програмою Етноеволюція.

Варто нагадати, що Форум триватиме з 19 по 23 вересня та представить близько 250 видавництв і книготорговельних організацій, понад 1500 авторів, інтелектуалів, художників та культурних діячів з України та інших країн світу.

 Катерина Добрянська

Відкриття 25 Форуму видавців у Львові
Відкриття 25 Форуму видавців у Львові
Відкриття 25 Форуму видавців у Львові
Відкриття 25 Форуму видавців у Львові