Вища освіта в університетах Греції

Державна вища освіта в інститутах Греції є безкоштовною як для греків, так і для іноземних студентів, навчання в державних університетах ведеться грецькою мовою. Для українських студентів в Греції доступні приватні університети, в яких навчання ведеться англійською мовою.

Навчання у ВНЗ Греції триває 4 роки, за винятком деяких факультетів, де навчання триватиме 5 – 6 років. Академічний рік складається з двох семестрів з 13 повними тижнями навчання та трьох екзаменаційних тижнів. Після 4 років навчання студенти здають іспити з обов’язкових і додаткових предметів. У разі успішної здачі всіх передбачених в інститутах Греції іспитів студенти отримують Диплом або Вчений ступінь, в залежності від факультету.

Крім існуючих 18 вищих навчальних закладів університетського типу (АЕІ) і 14 вищих навчальних закладів технічної освіти (ТЕІ), у Греції існують також військові академії. Дипломи, видані випускникам деяких приватних вищих навчальних закладів, не визнаються державою.

Університетська освіта складається з трьох ступенів.
ПЕРШИЙ СТУПІНЬ: базовий курс (Proptychiakon Spoudes). Базові університетські програми тривають 4 роки, після їх закінчення випускникам присвоюється вчений ступінь Ptychio з відповідної галузі.
ДРУГИЙ СТУПІНЬ: магістратура (Metaphychiakon Spoudes). Післядипломна освіта першого рівня триває мінімум 4 семестри, після чого випускникові видається диплом про спеціалізовану післядипломну освіту. Така навчальна програма може бути пройдена в університеті або науково-дослідному інституті за кордоном, але ступінь присвоюється в Греції.
ТРЕТІЙ СТУПІНЬ: докторантура (Didaktorikes Metaphychiakes Spoudes). Ступінь доктора наук (Didakoriko) присвоюється після публічного захисту докторської дисертації. Робота здобувача має бути оригінальною і демонструвати прогрес в дослідженні обраної області. Тривалість навчання за програмою докторського циклу складає щонайменше 3 роки.
СТИПЕНДІЇ ТА ГРАНТИ


ДЕРЖАВНИЙ СТИПЕНДІАЛЬНИЙ ФОНД ГРЕЦІЇ (І.К.Y)

надає стипендії іноземним студентам для навчання на третьому циклі освіти і для постдокторських студій. Типи стипендій:
– стипендії для PhD студентів: 1 -4 роки;
– cтипендії для отримання магістерського диплому: 1-3 роки;
– постдокторські студії: від 6 місяців до 1 року;
– стипендії для вивчення грецької мови, літератури, філософії, історії мистецтва для викладачів цих дисциплін: від 6 місяців до 1 року;
– стипендії для відвідання семінарів зі спеціалізації “мистецтво”: від 1 до 2 років;
– стипендії для збору інформації для написання дисертаційного дослідження в іншій країні: 1 рік.
Державний стипендіальний фонд Греції не визначає пріоритетних напрямків освіти. Єдиною умовою є наявність заявленої дисципліни в грецькому університеті, обраному кандидатом. Перевага надається тим, хто попередньо налагодив стосунки із грецьким університетом чи з професором з нього. Також важливим критерієм є знання грецької мови.
Програма з вивчення новогрецької мови і культури відкрита для студентів з Центральної та Східної Європи та з країн СНД. Студенти повинні мати базову вищу освіту з гуманітарних наук.
СТИПЕНДІЇ ФОНДУ ОЛЕКСАНДРА ОНАССІСА.
Цей фонд щорічно виділяє декілька стипендій для навчання у грецькій інтернатурі протягом 12 або 6 місяців. Існують також стипендії для літньої школи в Афінському технічному університеті та Салоніках.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ:
Посольство Республіки Греція в Україні
01901, м. Київ, вул. Панфиловців, 10
тел.: +38 044 254-54-71, /72, факс: +38 044 254-39-98 www.mfa.gr.kiev
Міністерство закордонних справ Греції www.mfa.gr
Національний фонд стипендій (ІКУ) www.iky.gr
Міністерство у справах національної освіти та релігії www.ypepth.gr
Фонд Олександра Онассіса (Alexander S. Onassis Benefit Foundation) www.onassis.gr/index.php