Новини

Загальнонаціональний карантин, встановлений через пандемію COVID-19, п...
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 500 від 17 чер...
Читати всі новини

СИСТЕМА ВИЩОЇ ОСВІТИ

За даними звіту 2008 року по вищій освіті, в Латвії знаходяться:

  • 14 державних вищих шкіл і академій;
  • 6 державних університетів;
  • 14приватних вищих шкіл і академій;
  • 18 державних коледжів;
  • 8приватних коледжів.

Всі акредитовані вищі навчальні заклади управляються автономно. Вищі навчальні заклади присуджують своїм випускникам вчені ступені або кваліфікацію фахівців у професійних областях. У системі вищої освіти можна виділити три основні етапи. Вищу освіту можна отримати в коледжі –освітній установі вищого ступеню, яке реалізує програми вищої освіти «неуніверсітетського типу», в основному орієнтовані, на отримання професійних знань і умінь. Тривалість навчання в коледжах становить 2-3 роки.

Вищу освіту можна отримати і у вищій школі – освітній установі вищого рівня, що здійснює програми академічної та професійної освіти, що дають право на здобуття вченого ступеня бакалавра через 3-4 роки, що в більшості випадків має на увазі захист дипломної роботи. Після отримання ступеню бакалавра навчання можна продовжити в магістратурі. Ступінь магістра (1 / 2роки навчання після закінчення бакалаврської програми) дає право продовжувати навчання в докторантурі, яка триває 3-4 роки. Випускники магістратури також повинні захистити дисертацію. Докторантури існують як при вищих навчальних закладах,так і при деяких дослідних інститутах. Вчений ступінь доктора наук присуджується після закінчення трьох-або чотирирічної програми навчання і публічного захисту дисертації.

Освіту у вищих навчальних закладах можна отримати латиською, англійською та російською мовами.

СТИПЕНДІЇ

Система вищої освіти Латвії відкрита для іноземних студентів. На інтернет-сайті центру оцінки якості вищої освіти (hEQEC)
http://www.aiknc.lv/en/list.php Ви можете знайти список вищих навчальних закладів та коледжів (інформація доступна англійською мовою). Додаткова інформація про систему вищої освіти Латвії, законодавстві в сфері освіти та про визнання іноземних дипломів і вчених ступенів представлена на інтернет-сайті Латвійського центру академічної інформації за адресою: http://www.aic.lv

В даний час стипендії для російських студентів непередбачені, але їх зарахування до вищих навчальних закладів Латвії можливо.

 

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДОДАТКОВУ ІНФОРМАЦІЮ?

Посольство Латвії в Києві:

Канцелярiя

вул. Івана Мазепи, 6Б

01901 м. Київ

 

Телефон(+38 044) 490-70-30

Факс(+38 044) 490-70-35

Міністерство освіти і науки Латвії (Izglītībasunzinātnesministrija) Інтернет-сайт: http://www.izm.gov.lv

Латвійський академічний інформаційний центр Інтернет-сайт:

http://www.aic.lv
На цьому інтернет-сайті Ви знайдете сторінки Ради з вищої освіти (Augstākāsizglītībaspadome), а також Ради директорів Латвії (Latvijasrektorupadome).

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОТРИМАННЯ ВІЗИ

Консульський відділ Посольства Латвійської Республіки в Україні

 

Список документів для школярів, які супроводжують педагогів, студентів, осіб які завершили навчання у вузах, які приїжджають з метою навчання, в тому числі, за програмами обміну або у зв’язку з іншими навчальними заходами.

Інтернет-сайт:http://www.am.gov.lv/ru/moscow/consul-info/entry-into-Latvia/documents/students

Документи,  необхідні для отримання посвідки на проживання, зазначені на сайті Інтернет-сайт:

http://www.pmlp.gov.lv/ru/pakalpojumi/uzturesanas.html