Новини

Загальнонаціональний карантин, встановлений через пандемію COVID-19, п...
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 500 від 17 чер...
Читати всі новини

СИСТЕМА ВИЩОЇ ОСВІТИ

У 1992 році був заснований Кіпрський університет. Він являє собою самостійний навчальний заклад, до якого входять такі факультети: гуманітарних наук, прикладних наук, суспільних наук і освіти, економіки та менеджменту, інженерний, юридичний і філологічний. Університет є членом ряду міжнародних університетських організацій і співтовариств. Крім Кіпрського університету, існують інші вищі навчальні заклади: Відкритий університет Кіпру, Кіпрський технологічний університет,а також ряд приватних вузів, таких як університет Нікосії, Європейський університет, університет Фредерік та інші.

 

ПЕРША СТУПІНЬ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Навчання на першому ступені вищої освіти в Кіпрському університеті продовжується чотири роки, і після закінчення випускникам видається сертифікат фахівця або диплом і присуджується ступінь бакалавра (Ptychio). Система навчання в Кіпрському університеті заснована на залікових одиницях. Для отримання ступеня бакалавра необхідно набрати 240 залікових одиниць. Такі ж правила діють і в інших вузах.

 

ДРУГА СТУПІНЬ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Після закінчення першого ступеня випускники можуть пройти дворічне навчання за спеціальності з отриманням магістерського диплома. У Кіпрському університеті для отримання ступеня магістра з більшості спеціальностей необхідно провчитися ще два роки після закінчення бакалаврської циклу.

Третя ступінь вищої освіти: отримання ступеня доктора. У Кіпрському університеті ступінь доктора (PhD) з деяких спеціальностей присвоюється як мінімум через три роки навчання після закінчення магістерського циклу.
СТИПЕНДІЇ
В рамках Урядової програми технічної допомоги зарубіжним країнам кіпрський уряд пропонує ряд стипендій для іноземних студентів. Влада Кіпру надає стипендії двох видів:

 

СТИПЕНДІЇ НА КОРОТКОСТРОКОВІ СПЕЦІАЛЬНІ КУРСИ

Спеціальні короткострокові курси тривалістю від 2 до 8 тижнів проводяться кіпрськими інститутами в галузі управління приватним бізнесом або управління державним сектором економіки в умовах вільного ринку. Для навчання на цих курсах виділяється деяка кількість стипендій, що надаються громадянам ряду країн. Такі стипендії можуть акож передбачати стажування в будь-якому міністерстві чи департаменті протягом 2-4тижнів, що розглядається як додаткова перевага. Як приклад можна привести програми, пропоновані такими навчальними закладами:

Середземноморський інститут менеджменту (Mediterranean Institute of Management), інтернет-сайт:http://www.mlsi.gov.cy

Кіпрська академія державного управління (Cyprus Academy of Public Administration, CAPA), інтернет-сайт:http://www.mof.gov.cy

Кіпрський міжнародний інститут менеджменту (Cyprus International Institute of Management), інтернет-сайт: http://www.ciim.ac.cy

Для отримання більш докладної інформації про ці короткострокові програми і стипендії необхідно звертатися до Посольства Республіки Кіпр.
ДОВГОСТРОКОВІ СТИПЕНДІЇ /АКАДЕМІЧНІ КУРСИ

Довгострокові програми навчання, які організовуються деякими кіпрськими вищими навчальними закладами, можуть відповідати потребам студентів з деяких країн. У рамках Програми технічної допомоги пропонується обмежена кількість стипендій за такими програмами навчання:

  • Програма навчання для отримання диплому в галузі менеджменту (11місяців) в  Середземноморському інституті менеджменту (Mediterranean Institute of Management)http://www.mlsi.gov.cy
  • Магістр ділового адміністрування (МВА) (1рік) в Кіпрському міжнародному інституті менеджменту (Cyprus International Institute of Management) http://www.ciim.ac.cy

Навчання в Кіпрському міжнародному інституті менеджменту можливо не тільки на стипендіальній основі, що надається урядом Кіпру, а й на інші стипендії.

 

СТИПЕНДІЇ КІПРСЬКОГО БАНКУ РОЗВИТКУ

Кіпрський банк розвитку також пропонує ряд стипендій для студентів з деяких країн. Кандидати повинні відповідати вимогам, що пред’являються для вступу в Кіпрський міжнародний інститут менеджменту (Cyprus International Institute of Management).

СТИПЕНДІЯ ГАЗЕТИ «ФІЛЕЛЕФТЕРОС»

Стипендія на весь курс навчання щорічно надається Кіпрським міжнародним інститутом менеджменту спільно з газетою «Філелефтерос». Ця стипендія присуджується на конкурсній основі, і кандидати повинні відповідати вимогам, що пред’являються для вступув Кіпрський міжнародний інститут  менеджменту.

Кіпрським міжнародним інститутом менеджменту зазвичай також пропонуються додаткові часткові стипендії (в розмірі від 870до 3500євро) для особливо обдарованих студентів, які взяли участь у конкурсі.

 

СТИПЕНДІЯ ІМЕНІ ТОМА ЛУПТОНА(TOM LUPTON SCHOLARSHIPS)

Щорічно присуджується Кіпрським банком розвитку стипендія на повний курс навчання названа в пам’ять про голову академічної ради Кіпрського міжнародного інституту менеджменту. Кіпрським міжнародним інститутом менеджменту звичайно також пропонуються додаткові часткові стипендії (в розмірі від 870 до 3500 євро) для особливо обдарованих студентів. Ці стипендії присуджуються на конкурсній основі, і кандидати повинні відповідати вимогам, що пред’являються для надходження в Кіпрський міжнародний інститут менеджменту. Всю інформацію про вимоги для вступу і про порядок подання заявок за трьома  вищевказаними стипендіями можна знайти на інтернет-сайті http://www.ciim.ac.cy

 

ОДНОРІЧНІ ПРОГРАМИ НАВЧАННЯ У ВИЩОМУ ІНСТИТУТІ ГОТЕЛЬНОГО БІЗНЕСУ (HIGHER HOTEL INSTITUTE, CYPRUS)

Інтернет-саайт: http://www.mlsi.gov.cy/mlsi/hhic/hhic.nsf/dmlthehhic_en/dmlthehhic_en

Заявки можна також подавати на отримання стипендій, що надаються окремими вищими навчальними закладами Кіпру. Перелік вищих навчальних закладів Кіпру наведено на інтернет-сайті Міністерства закордонних справ Республіки Кіпр:http://www.mfa.gov.cy

 

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДОДАТКОВУ ІНФОРМАЦІЮ?

Посольство Республіки Кіпр у Києві

Канцелярiя

вул. Дмитрівська, 18/24

01054, Київ

Телефон(044) 486 – 36 -05

Факс(044) 484 – 03 – 93

Web-site:www.botschaft-zypern.de

Робочігодини

понедiлок – п’ятниця 09.00-16.00

Департамент вищої і післядипломної освіти Міністерства освіти і культури Інтернет-сайт: http://www.moec.gov.cy

Міністерство закордонних справ Республіки Кіпр Інтернет-сайт:

http://www.mfa.gov.cy

Інформаційний портал про освіту на Кіпрі: Інтернет-сайт:

http://www.highereducation.ac.cyіhttp://www.cypruseducation.com