Новини

Загальнонаціональний карантин, встановлений через пандемію COVID-19, п...
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 500 від 17 чер...
Читати всі новини

СИСТЕМА ВИЩОЇ ОСВІТИ

Система вищої освіти Сполученого Королівства складається з трьох основних видів освітніх установ: університети, коледжі та вищі школи, а також художні та музичні коледжі. Межа, що розділяла університети та політехнічні інститути, була усунута, і політехнічні інститути отримали статус і титул університетів. Більшість університетів ділиться на факультети, які, в свою чергу, можуть складатися з кафедр. Студенти повинні оплачувати своє навчання, а розмір плати може відрізнятися в залежності від того, чи є студент громадянином країни ЄС або ж прибув для навчання з іншої країни.

Перший ступінь вищої освіти: ступінь бакалавра

Базовий курс вищої освіти триває три-чотири роки, після закінчення курсу студенти отримують ступінь бакалавра гуманітарних наук, бакалавра природничих наук або інших областей спеціалізації (таких як, наприклад, технічні науки, юриспруденція, інженерна справа і т.д.). У деяких університетах і коледжах вищої освіти після закінчення дворічного курсу навчання можна отримати диплом про вищу освіту (DiphE). У ряді вищих навчальних закладів студенти зобов’язані пройти вступний курс перед початком навчання на ступінь бакалавра. Студенти, що спеціалізуються з іноземних мов, зазвичай додатково повинні повчитися або попрацювати в країні, мову якої вони вивчають, протягом року. При навчанні за програмою, в якій чергується теорія і практика, потрібен додатковий рік для проходження практики на виробництві.

В окремих університетах є інтенсивні дворічні курси навчання, студенти яких займаються і протягом періоду канікул.

Другий ступінь вищої освіти: ступінь магістра

Ступінь магістра надається після одного або двох років навчання після закінчення бакалаврської програми. Програма передбачає навчання в області спеціалізації.

У деяких випадках ступінь присуджується за результатами письмових іспитів,але кандидатам звичайно необхідно представити і дисертацію. Іноді магістерський ступінь (наприклад, в Імперіал-коледжі в Лондоні) присуджується на першому ступені вищої освіти після чотирьох або п’яти років навчання. У цьому випадку в програму включаються бакалаврські курси.

Третій ступінь вищої освіти: магістр філософії, доктор філософії

Третя ступінь вищої освіти присвячена виключно дослідницькій діяльності. Після двох додаткових років навчання в університеті та успішною захисту дисертації присуджується ступінь магістра філософії (Master of Philosophy MPhil). Через три роки подальшого навчання після завершення магістерської програми кандидат може представити дисертацію на здобуття ступеня доктора філософії(Doctor of Philosophy–DPhil або PhD).

Четвертий ступінь вищої освіти: наукові дослідження

Підвищений рівень докторського ступеня може бути присуджений фахівцям в області юриспруденції, гуманітарних наук, природничих наук, медицини, музики і теології, після того, як кандидат, зазвичай викладач університету, представить певне число виданих дослідних робіт.

СТИПЕНДІЇ

Міністерства Сполученого Королівства та уповноважені адміністрації Шотландії, Уельсу і Північної Ірландії, а також інші британські організації надають іноземним студентам різноманітні стипендії та гранти для навчання в Сполученому Королівстві.

Ви можете звернутися в Британську Раду та отримати інформацію про програми надання стипендій. На сайті «Освіта в Сполученому Королівстві», створеному Британською Радою, щоб допомогти зацікавленим іноземним студентам обрати курс або програму навчання, також є можливість пошуку стипендії.

На інтернет-сайті: http://www.britishcouncil.org/ukraine.htmВи можете вибрати стипендію, яка надається студентам з вашої країни і підходить вам за рівнем освіти,області спеціалізації і типу навчального закладу.

Курси підвищення кваліфікації

У цій галузі освіти є досить незначне число стипендіальних програм з дуже великим конкурсом. Більш детальна інформація про стипендіальні програми на курсах підвищення кваліфікації може бути надана Британською Радою.

ПРОГРАМИ ДЛЯ АСПІРАНТІВ І ДОСЛІДНИКІВ, ПРОГРАМИ MBA (MASTER OF BUSINESS ADMINISTRATION)

Основні програми, в рамках яких розподіляються стипендії для навчання на ступінь магістра:

  • Британські стипендії Чівнінг (Chevening Scholarships). Ці стипендії дають можливість отримати ступінь магістра або провести короткострокове наукове дослідження. Програма Chevening орієнтована на цілеспрямованих молодих професіоналів, потенційних лідерів, які бажають зробити свій особистий внесок в розвиток України. Щоб подати заявку, необхідно звернутися на сайт: http://www.britishcouncil.org/ukraine-education-funding-chevening-scholarships.htm
  • Програма дослідницьких стипендій для іноземних студентів (ORSAS). Стипендію строком на один рік надаються випускникам університетів для проведення дослідницької роботи. Форми заявки можна отримати в освітніх установах вищої школи (необхідно зв’язатися з університетом, де ви хотіли б вчитися). Для проведення наукових досліджень можна також звернутися за стипендією в наукові ради Сполученого Королівства, які фінансують дослідження в області гуманітарних і природничих наук. Міжнародні організації, такі як Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), також надають стипендії, в основному, студентам з країн, що розвиваються. Крім цього, велика кількість освітніх установ вищої школи надають власні стипендії.

Стипендіальні програми ЧІВНІНГ (CHEVENINGSCHOLARSHIPS)

За допомогою стипендій Chevening уряд Великобританії підтримує цілеспрямованих професіоналів, які планують жити і працювати в Україні, роблячи внесок в її розвиток.

Стипендіальні програми Chevening надають можливість отримати магістерський ступінь або виконати короткострокову дослідницьку роботу. Стипендія Chevening покриває витрати на навчання, проживання, вартість авіаперельоту і поточні витрати на період від 3 до 12 місяців.

Пріоритетними областями вивчення є: державне управління (включаючи охорона здоров’я та планування міста, а також загальні питання управління міським господарством); міжнародні відносини (включаючи питання міжнародної безпеки); політологія, політичні дослідження, права людини, громадянське, конституційне і міжнародне право; правозастосування; журналістика (друковані ЗМІ, теле- і радіомовлення); зміна клімату і дослідження навколишнього середовища (включаючи сталий розвиток, захист навколишнього середовища, планування і менеджмент); енергетична безпека і поновлювані джерела енергії; наукові інновації, спрямовані на забезпечення сталого економічного розвитку, розвитку економіки і бізнесу, глобальної стабільності клімату; економіка.

Кандидати повинні мати:

  • диплом про вищу освіту з відмінними або добрими оцінками;
  • досвід роботи мінімум 3 роки за обраною спеціальністю;
  • українське громадянство, постійне проживання на території України;
  • намір продовжити трудову діяльність в Україні після закінчення навчання в Великобританії по стипендії Сhevening;
  • документально підтверджені свідчення високих досягнень у професійній діяльності;
  • високий рівень володіння англійською мовою (мінімально допустимий результат іспиту IELTS 6,5 балів)

Детальну інформацію про стипендії і правилах подачі заявки можна отримати на сайті Британської Ради: http://www.britishcouncil.org/ukraine.htm або безпосередньо на сайті програми Chevening: www.chevening.com

 

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДОДАТКОВУ ІНФОРМАЦІЮ?

Британська рада

Інтернет-сайт:http://www.britishcouncil.org/ukraine.htm

Британська Рада є міжнародною некомерційною організацією, яка представляє Сполучене Королівство в галузі освіти і культури. Британська Рада працює в партнерстві з урядовими, неурядовими та комерційними організаціями з питань освіти, науки і технології, мистецтва та дизайну. У всіх областях своєї діяльності Британська Рада прагне співпрацювати з місцевими партнерами і сприяти обміну досвідом та кращими практичними напрацюваннями між Україною та Сполученим Королівством.

Освіта у Великій Британії

Інтернет-сайт: http://study-england.com.ua/ua/

Британські стипендії Chevening

Інтернет-сайт: http://www.chevening.com

Посольство Сполученого Королівства в Україні:

вул. Десятинна, 9

м. Київ01025

Тел: 0 44 490 3660

Електронна адреса:

Інтернет-сайт: http://ukinukraine.fco.gov.uk/uk/

Рада з міжнародної освіти (TheCouncil for International Education, UKCOSA)Інтернет-сайт: http://www.ukcosa.org.uk

Міністерство освіти і професійної підготовки сполученого Королівства. Інтернет-сайт: http://www.dfes.gov.uk

Університети сполученого Королівства. Інтернет-сайт: http://www.universitiesuk.ac.uk/pages/default.aspx

Асоціація університетів Британської співдружності націй (Association of Commonwealth Universities). Інтернет-сайт: http://www.acu.ac.uk

Університети Шотландії. Інтернет-сайт: http://www.universities-scotland.ac.uk/

Інформаційна служба ради незалежних шкіл (Independent Schools Council information service, Asics).Інтернет-сайт: http://www.isc.co.uk/.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОТРИМАННЯ ВІЗИ

Візовий відділ Посольства Сполученого Королівства в Україні:

вул. Глибочицька, 4

м. Київ04050

Електронна адреса:

Інтернет-сайт: http://ukinukraine.fco.gov.uk/uk/