Новини

Загальнонаціональний карантин, встановлений через пандемію COVID-19, п...
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 500 від 17 чер...
Читати всі новини

СИСТЕМА ВИЩОЇ ОСВІТИ

В кінці 1995 року структура вищої освіти була переглянута після прийняття Національною радою Болгарії Закону про вищу освіту, яким було затверджено введення наступної багаторівневої структури академічних кваліфікацій:

  • 3-річне навчання в інститутах і коледжах, по закінченню якого випускник отримує диплом про вищу освіту і кваліфікацію «спеціаліст»;
  • 4-річне навчання в університеті, по закінченню якого випускник отримує ступінь бакалавра;
  • 5 – річне навчання в університеті з подальшим присвоєнням ступеня магістра;
  • 3-річна післявузівська підготовка з подальшим присвоєнням докторського ступеня.

До вищих навчальних закладів Болгарії, згідно із законодавством, відносяться університети, спеціалізовані інститути і коледжі. Вони пропонують освітні програми різних типів та ступенів.

Університети пропонують програми для отримання ступенів бакалавра, магістра та докторського ступеня з різних дисциплін, які належать до сфери гуманітарних, природничих, суспільних або технічних наук. Університети також ведуть широку науково-дослідну діяльність.

Спеціалізовані вищі школи передбачають вивчення, перш за все, однієї пріоритетної сфери знань, що відображено в їх назві. Навчальні програми відповідають освітнім і професійним вимогам для ступеня бакалавра.

На початку 1990-х років багато спеціалізованих вищих шкіл, що мали хорошу матеріально-наукову базу, після того як їм була надана автономія і свобода у виборі засобів і методів навчання, ввели освітні програми для отримання всіх учених ступенів. Більшість спеціалізованих вищих шкіл стали активно співпрацювати з аналогічними установами при відомих європейських і міжнародних університетах, скоригували зміст курсів навчання в відповідності до міжнародних стандартів і ввели додаткові науково-дослідні програми. У результаті цих реформ багато вищих шкіл були перетворено в університети.

Коледжі в Болгарії пропонують випускникам середніх шкіл навчання для здобуття визначених професій і навичок. Їх випускники, як правило, легко знаходять собі роботу.

В даний час в систему освіти входить 51 ВНЗ, з них 42 – це університети і спеціалізовані вищі школи, 41 – коледжі, інтегровані в єдину систему вищих навчальних закладів, і 9 – незалежні коледжі.

ВИМОГИ ДО АБІТУРІЄНТІВ

Зарахування абітурієнтів на різні спеціалізовані курси проводиться відповідно до правил вузів. Існують дві форми прийняття іноземних студентів у ВНЗ Болгарії, які залежать від статусу іноземних кандидатів:

  1. Іноземні громадяни можуть вступати до вузів на тих же умовах, що і громадяни Болгарії, якщо вони:
  • постійно проживають в Болгарії;
  • є резидентами іншої держави, що мають болгарське походження;
  • мають статус біженців.

Ці категорії абітурієнтів складають вступні іспити і зараховуються в у відповідності до державної квоти на поточний рік. У разі зарахування вони сплачують30% від загальної вартості навчання, розмір якої залежить від обраної спеціальності.

  1. Іноземні громадяни, не пов’язані із вищезгаданою категорією, зараховуються до вузів за умови 100% сплати вартості навчання. Від плати за навчання звільняються учні в докторантурі, а також аспіранти різних спеціальностей, зараховані за рішенням Ради Міністрів або на основі міжурядових угод.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДОДАТКОВУ ІНФОРМАЦІЮ?

 

Посольство Республіки Болгарії в Україні:

вул. Госпітальна, 1

01023, Київ

Телефон: (+38-044) 246-76-72, 246-72-37, 235-22-02

Факс: (+38-044) 235-51-19

Е-mаil:

Інтернет-сайт: http://www.mfa.bg/kyiv/

Вищі навчальні заклади в республіці Болгарія. Інтернет-сайт: http://www.uni-sofia.bg/

Софійський університет Св. Климента Охридського. Інтернет-сайт: http://www.uni-sofia.bg/.Одиніз найстаріших навчальних закладів Болгарії, якому понад 100 років. В даний час він пропонує 72 програми академічної освіти в галузі гуманітарних і природничих наук. До складу університету входять факультети економіки та бізнес-адміністрування, філософії, журналістики, історії, права, біології, хімії. Тут можна вивчати славістику, теологію, педагогіку та інші дисципліни.

Пловдівській університет. Інтернет-сайт: http://www.uni-plovdiv.bg/

Великотирновський університет Св. Кирила і Мефодія. Інтернет-сайт: http://www.uni-vt.bg/

Південно-західний університет (Благоєвград). Інтернет-сайт: http://www.swu.bg/

Русенський університет. Інтернет-сайт: http://www.ru.acad.bg/

Тракійський університет (Стара-Загора). Інтернет-сайт: http://www.uni-sz.bg/

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОТРИМАННЯ ВІЗИ

Із запитом про отримання візи слід звертатися у Посольство Республік