Новини

Загальнонаціональний карантин, встановлений через пандемію COVID-19, п...
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 500 від 17 чер...
Читати всі новини

СИСТЕМА ВИЩОЇ ОСВІТИ

Освіта в Бельгії знаходиться у віданні спільнот: Фламандська спільнота займається освітою у Фландрії, французька спільнота – у Валлонії та Брюссельському столичному регіоні, німецькомовна – у відповідних кантонах.

Вищу освіту в Бельгії представляють 15 університетів (6 у Фландрії і 9 у Валлонії і Брюссельському столичному регіоні), а також 69 інститутів (22 у Фландрії і 47 у Валлонії).

Загальне число студентів у Бельгії в 2008 р. становило близько 330 тис. чоловік.

Стандарти бельгійської освіти є одними з найвищих у світі і продовжують підвищуватися. У 2008 р. чотири бельгійські університети входили в число200 найкращих світових університетів.

Бельгія бере активну участь у Болонському процесі. В системі освіти під впливом Болонського процесу відбулися зміни. У вищих навчальних закладах з 2004-2005 навчального року введена трирівнева система вищої освіти:бакалавріат (ступінь бакалавра), магістратура (ступінь магістра), докторантура (докторський ступінь). У рамках Болонського процесу на базі співпраці університетів та інститутів функціонують 5 асоціацій.

 

СТИПЕНДІЇ

Реалізацією програм співробітництва (в тому числі розподілом грантів для іноземних студентів) займається Генеральне управління зі сприяння розвитку співробітництва (Directorate-General for Development Cooperation, DGDC), яке входить в структуру Міністерства закордонних справ, зовнішньої торгівлі та сприяння розвитку співробітництва.

Державні організації, які надають гранти для навчання в Бельгії, перелічені на інтернет-сайті Генерального управління зі сприяння розвитку співробітництва http://www.dgdc.be/en/dgdc/grants/index.html

 

Гранти для аспірантів

Федеральна служба з наукової політики (TheBelgianFederalSciencePolicyOffice) надає гранти висококваліфікованим дослідникам (у тому числі аспірантам, завдяки яким молоді фахівці отримують можливість займатися науковою діяльністю спільно з бельгійськими вченими протягом 6-12 місяців.

У проекті беруть участь бельгійські організації, залучені до дослідницьких програм, що проводяться Федеральною службою з наукової політики. Бельгійські керівники наукових проектів подають заявки на отримання грантів для іноземних фахівців у Федеральну службу з наукової політики. Відбір кандидатів проходить раз на рік. Інформацію про проект Ви можете знайти на інтернет-сайті:http://www.belspo.be

 

Стипендії, які надаються спільнотами Бельгії

Стипендії, які надаються Фламандською спільнотою

Стипендії за фахом для отримання ступеня магістра надаються у розрахунку 4 стипендії строком на 10 місяців кожна. Стипендії, надані Фламандською спільнотою, дійсні протягом одного академічного року. При проходженні навчання на ступінь магістра за дворічною програмою по закінченню першого року навчання потрібно оформити нову заявку. Варіанти магістерських програм подані на сайтах університетів, координати яких представлені на сайті:

http://www.ond.vlaanderen.be/hogeronderwijs/studeren/foreignstudents/information.htm

Вік кандидатів не повинен перевищувати 35 років. При цьому до уваги береться академічна успішність кандидатів. Оповіщення відібраних кандидатів відбувається до1 липня.

 

Літні мовні курси

Організацією курсів та наданням стипендій займається Фламандська спільнота і Нідерландський мовний союз (de Nederlandse Taalunie). Курси розрахована три тижні і проводяться університетом м. Хасселт і Лінгвістичним центром Гентського університету, і призначені головним чином для студентів, які вивчають нідерландську мову у вищих навчальних закладах України. Кандидати повинні володіти елементарним рівнем нідерландської мови (згідно сертифікату «Нідерландська мова як іноземна») і бути у віці від 18 до 35 років. Фламандська сторона сповіщає кандидатів про своє рішення до1 квітня. Більш детальна інформація про літні курси нідерландської мови представлена на інтернет-сайті: http://taalunieversum.org/en/about_us/

 

Стипендії для аспірантів і молодих вчених/дослідників – гранти на дослідження

Дослідницькі гранти надаються кандидатам не старше 35 років. Вони повинні мати диплом про отримання ступеня магістра або відповідний йому диплом. Кандидатам повідомляють про прийняте рішення не пізніше, ніж за 6 тижнів до початку дії гранту.

 

Стипендії, які надаються Французькою спільнотою

Стипендії за фахом для отримання ступеня магістра надаються незалежно від предмета вивчення. Вони призначені головним чином для студентів четвертого або п’ятого курсу, які володіють французькою або англійською мовою на рівні не нижче середнього і приступили до написання дипломної роботи. Стипендії за спеціалізацією надаються в рамках квоти на період від 2 до 8 місяців.

 

Літні мовні курси

Літні курси організуються для бажаючих вдосконалити знання французької мови і культури в освітніх, професійних та інших цілях. Курси призначені для майбутніх викладачів французької мови і проходять вмістах Льєж, Лувен, Монс.

 

Стипендії для аспірантів і молодих вчених/дослідників – гранти на дослідження

Дослідницькі гранти надаються незалежно від предмета дослідження. Цільова група – аспіранти, фахівці, науковці. Стипендії надаються в рамках квоти на період від 2 до 8 місяців.

 

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДОДАТКОВУ ІНФОРМАЦІЮ?

Загальна інформація про Бельгію

Генеральне управління щодо сприяння розвитку співробітництва (DGDC).Інтернет-сайт: http://www.dgdc.be

Міністерство закордонних справ, зовнішньої торгівлі та сприяння розвитку співробітництва.Інтернет-сайт: http://www.diplomatie.be

Федеральний інтернет-сайт, на якому представлені різноманітні відомості про Бельгію: http://www.belgium.be

Французька спільнота Бельгії.І нтернет-сайт: http://www.cfwb.be

Фламандська спільнота Бельгії. Інтернет-сайт: http://www.vlaanderen.be

Німецькомовна спільнота Бельгії. Інтернет-сайт: http://www.dglive.be/desktopdefault.aspx

Якщо Вас цікавить вся система освіти у Фландрії, радимо відвідати інтернет-сайт http://www.ond.vlaanderen.be/overzichten/notendop.htm

Якщо Вас цікавить система вищої освіти у Фландрії, зайдіть на інтернет-сайт http://www.ond.vlaanderen.be/hogeronderwijs/studeren/

На нижченаведених двох інтернет-сайтах представлений список всіх вищих навчальних закладів Фландрії, включаючи університети, в яких Ви можете отримати цікаву для вас спеціальність: http://www.ond.vlaanderen.be/,http://www.hogeronderwijsregister.be/

Інформація для іноземних студентів, що бажають навчатися у Фландрії, про систему вищої освіти у Фландрії і різні навчальні програми на сайті: http://www.ond.vlaanderen.be/hogeronderwijs/studeren/foreignstudents/information.htm

На цьому інтернет-сайті можна дізнатися, чи буде диплом, отриманий у Вашій країні,визнаний у фламандською спільнотою:

http://www.ond.vlaanderen.be/hogeronderwijs/NARIC/default.htm

Повний огляд всієї системи освіти у Французькій спільноті Бельгії представлено на інтернет-сайті http://www.enseignement.be/

Інтернет-сайт http://www.enseignement.be/ присвячений системі вищої освіти Французького співтовариства. Сайт пропонує пошукову систему, скориставшись якою ви зможете знайти вищий навчальний заклад, що Вас цікавить.

Інтернет-сайт http://www.studyinbelgium.be/ створений спеціально для іноземних студентів, які хотіли б навчатися у Французькій спільноті Бельгії. Тут можна знайти інформацію про практичні аспекти навчання в Бельгії.

На інтернет-сайті http://www.equivalences.cfwb.be/accueil.asp міститься інформація з питань еквівалентності іноземних свідоцтв та атестатів про початковий і середній рівень освіти. Ви можете на цьому інтернет-сайті також дізнатись про те, чи буде Ваш університетський диплом визнано у Французькому співтоваристві.

 

Посольство Бельгії в Україні

вул. Леонтовича, 4

01030, м. Київ

Телефон: (044) 238-26-00

E–mail: , .

Інтернет-сайт: http://www.diplomatie.be/kievuk/

 

Інформація про отримання візи

Документи для отримання візи подаються до візового відділу Посольства Бельгії в Україні

вул. Леонтовича, 4

01030, м. Київ

Тел.: (044) 238-26-00

Адреса електронної пошти:

Інтернет-сайт: http://www.diplomatie.be/kievuk/